IMSI

IMSI - Fulya Tüp Bebek
 
Intracytoplasmic morphologically selected sperm injection (IMSI) nedir?

IMSI, IVF esnasında dijital görüntüleme mikroskopu kullanılarak spermin araştırılması ve seçilmesini sağlayıp yumurtaya mikroenjeksiyonu sağlayan bir tekniktir.

IMSI tekniği sayesinde, uzmanlar spermin yapısını inceleyerek anomalisi olan spermlerin eldeki yumurtalara enjekte edilmesini önüne geçilir.

Neden IMSI uygulanır?

Anormal sperm sayısı yüksek olan erkeklerde ve daha önceki ICSI ile yapılan IVF tedavilerinde başarısızlık yaşandıysa, bu tip bir teknikle sperm seçmek fertilizasyon ve normal embriyo gelişim ihtimalini arttırabilir.

Dijital yüksek magnifikasyon kullanılarak uzmanlar bir spermi 6000 kere büyüterek anomali olup olmadığını inceleyerek yumurtayı fertilize edecek en doğru sperm seçilebilir. Yapısal olarak normal sperm bulunduğunda ICSI metodu ile yumurta fertilize edilir.

Karşılaştırıldığında, geleneksel metotlarla sperm seçildiğinde uzmanlar spermi 400 kere büyüterek inceler ve en normal gözüken spermi seçerek yumurtaya mikroenjekte eder.

IMSI kimler için uygundur?

Uzmanlar IMSI metodunu aşağıdaki durumlarda önerebilir:

• Çok düşük sayıda sperm olduğunda

• Anormal yapılı sperm sayısı yüksek olduğunda

• Daha önceki ICSI ile yapılan IVF tedavilerinde başarısız sonuçlar elde edildiğinde

 

Bunlar da ilginizi çekebilir...

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X