Embriyoskop

Embriyoskop - Fulya Tüp Bebek
 
Laboratuar ortamında birleştirilen yumurta ve spermin gelişimi inkübatörde gerçekleşir.  İnkübatör, embriyonun tüp bebek laboratuvarında iken ihtiyaç duyduğu gerekli fizyolojik ortamı sağlar. Embryoskop, içerisinde bulunan kamera sistemi sayesinde embriyoyu dış ortam etkisine maruz bırakmadan video sistemine kayıt ederek devamlı takibe olanak sağlar. Böylelikle embriyonun bölünme evrelerini inkübatör dışına çıkarmadan değerlendirme olanağı vardır. Son yapılan çalışmalara göre, embryoskopta izlenen hücre bölünme hızları ve şekilleri embriyonun tutunması hakkında bilgi vermektedir. Bu yöntem ile en iyi ve kaliteli embriyoyu seçip transfer etmek gebelik şansını arttırmaktadır.
 
Hangi hastalar embriyoskop kullanımından fayda görür?
Her hastaya uygulanabilir. Özellikle çok embriyoya sahip hastalarda seçimi kolaylaştırmak adına daha başarılı olacağı yönünde çalışmalar mevcuttur. Embriyoskop çok embriyo arasından en iyisini seçmekte yararlı olan bir araç olarak kullanılmaktadır.
 

Bunlar da ilginizi çekebilir...

 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X