Prof. Dr. Faruk Buyru
 

Prof. Dr. Faruk Buyru

Prof. Dr. Hasan Faruk Buyru 6.7.1959 tarihinde Antakya’da doğdu. İlkokulu Antakya Gazipaşa İlkokulu’nda okudu, orta öğrenimini Antakya Merkez Lisesi’nde tamamladı.

1976 yılı Üniversite Sınavı’nda Türkiye 11.si olarak İTÜ Uçak Mühendisliği bölümünü kazandı. Burada bir dönem okuduktan sonra tekrar üniversite sınavına girip İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’ne başladı.

1983 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden ikincilikle mezun oldu. İki yıl Hatay Samandağ’da zorunlu hizmet sonrası, 1985 – 1990 yılları arasında İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda ihtisas yaptı.

1990 – 1996 yıllarında aynı bölümde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1996 yılında Doçent, 2002 yılında Profesör oldu. 1993’te Antwerp, Belçika’da, Jan Palfijn General Hospital’da, Operatif Laparoskopi – Histeroskopi eğitimi aldı. Dr Buyru İ.T.F Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndaki görevinden 2016 yılı Şubat ayında emekli olduktan sonra, kuruluşunda görev aldığı Fulya Acıbadem Hastanesi Tüp Bebek Merkezi sorumlusu olarak çalışmalarını sürdürmektedir.  Ayrıca 2002 yılından beri muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir.

1990 yılından beri Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Dr. Ramize Buyru ile evlidir.

M. Eren ve Y. Bulut isimli iki çocuğu bulunmaktadır. Değişik dönemlerde Türk Üreme Tıbbı ve İnfertilite Derneği ve Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurullarında görev yapmıştır.

 
 

Your browser is out of date. It has security vulnerabilities and may not display all features on this site and other sites.

Please update your browser using one of modern browsers (Google Chrome, Opera, Firefox, IE 10).

X